Kim jestem? 

neshelp.png
Nes drzewo str.jpg

Pracuję terapeutycznie łącząc pracę z ciałem oraz podświadomym i świadomym umysłem. 

Empatia, uważna obserwacja, samoregulacja oraz życie w zgodzie ze swoimi wartościami i potrzebami to filary mojej pracy.

 

Zawodowo jestem certyfikowaną: 

- Providerką TRE® (Tension & Trauma Releasing Exercises)

- Mediatorką w duchu NVC (Nonviolent communication)

- Trenerką umiejętności psychospołecznych

- Coachem po szkoleniu ACC ICF

- Praktyczką psychoterapeutycznej metody IFS (Internal Family Systems)

Jestem też w trakcie trzyletniego szkolenia z psychoterapeutycznej metody SE (Somatic Experiencing)

Korzystam w pracy też ze swojej wiedzy na temat funkcjonowania umysłu i ciała oraz różnych nurtów terapeutycznych, którą nabyłam na rozmaitych szkoleniach m.in. z Terapii Koherencji- która również jak IFS i SE, polega na procesie rekonsolidacji pamięci, na wielu szkoleniach z Terapii ACT- Akceptacji i Zaangażowania ( w tym z pracy z traumą na świetnym szkoleniu z Russem Harrisem), Teorii Poliwagalnej S. Porgesa, o empatii i neurobiologii, Mindfulness- uważnej obserwacji, Psychologii Procesu i wielu innych. 

Poznajmy się!

Kiedy myślę o tym kim jestem, zaczynam od tego gdzie jestem. Patrzę za okno, na otulone promieniami słońca gałęzie drzew, które sensualnie snują swoją opowieść, tańcząc z wiatrem. Widzę ptaki przecinające niebo, pojawiające się i znikające jak myśli i zdarzenia w moim życiu. Kiedy patrzę na to wszystko, pojawia się uśmiech, który ogrzewa moje serce i wiem, że to co czuję, to zachwyt i wdzięczność. Współistnienie natury i kultury. Tego co sprzyja i tego co obciąża. Nauka akceptacji, wyznaczania granic, słuchania siebie, konfrontacji i odwagi. Tak cenna, zwłaszcza w tych czasach.

Po pierwsze więc, jestem istotą, która ma marzenie, zostawić ten świat lepszym miejscem. Począwszy od siebie, roztaczając tę zmianę wokół. Jedną z kropli, która tworzy ten ocean różnorodności, ocean zmiany na lepsze. Oby.


 

Jestem też matką, wraz z tym szczęściem, przyszło do mnie poczucie odpowiedzialności. Nie tylko za swoje dziecko, które jest dla mojego serca matki uosobieniem cudu istnienia. Ale też odpowiedzialności za siebie, za swoje życie, za ten świat, za planetę i innych ludzi. To co wcześniej, nadal będąc tak samo ważnym, wydawało się rozmyte na zasadzie wiecznego kiedyś- przybrało realności i dało motywację do działania. Dziękuję.

W swojej pracy, jako podstawę zdrowego życia traktuję samoregulacje. Co mnie ładuje? Kiedy czuję, że się spełniam, moje potrzeby są zaspokojone, cielesne,emocjonalne, psychiczne. Kiedy żyję w zgodzie ze sobą, podążam swoją drogą, za głosem serca. Kiedy ten głos może śpiewać pieśni prosto z głębi swojego istnienia, nie uzależniając działania od rezultatu, śpiewać i grać melodie, które pukają, by wydostać się na zewnątrz. Robiąc to, co sprawia, że czuję, że jestem w domu. Śpiewając swoją pieśń życia, tańcząc z wiatrem, z zachwytem pokonując kolejne etapy drogi, której celem jest po prostu życie. Tylko i aż tyle.

Dziękuję za to.

 

97999224_249910746322357_278351661460619
98205622_294902748341487_750913206510367

Natalia Nes Śliwowska

nes.neshelp@gmail.com

691 939 697